با آموزش نصب زمپ بر روی کامپیوتر در خدمت شما هستیم، در این آموزش که بصورت تصویری برای شما فراهم شده بصورت کامل یاد خواهید گرفت که چطور xampp رو بر روی سیستم شخصی خود نصب کنید با ماهمراه باشید.

نصب زمپ روی کامپیوتر یا لپتاپ

  • در ابتدا باید آخرین نسخه زمپ رو از سایت اصلی دانلود کنید. Download XAMPP [نکته: نسخه 32بیتی برای ویندوز در دسترس نیست، اما با خیال راحت همان نسخه 64بیتی رو بر روس سیستم خودتون نصب کنید روی 32بیتی هم به خوبی کار میکنه] بر روی لینک دانلود آخرین نسخه بر اساس سیستم عامل خودتون کلیک کنید و شروع به بارگیری کنید.
  • وقتی دانلود شد نصب کننده زمپ رو باز کنید و همینطوری مراحل رو next بزنید تا برسید به محل نصب، بعد اونجا میتونید محل نصب رو مشخص کنید که باز نیازی نیست تغییری بدید به طور پیشفرض در درایو c و پوشه xampp نصب میشه.
  • حالا منتظر باشید تا فرایند نصب انجام بشه، وقتی نصب انجام شد ممکنه یک پیغام از طرف ویندوز ظاهر بشه با این عنوان windows security alert، روی allow access کلیک کنید.
  • روی xampp-control کلیک کنید، یک صفحه باز میشود.
    آموزش تصویری نصب زمپ
  • وقتی صفحه باز شدباز کردن کنترل زمپگزینه های اول و دوم یعنی Apache و MySQl رو فعال کنید.
  • حالا میتونید در هر مرورگری که دارید عبارت localhost رو وارد کنید تا وارد فضای سرور محلی خودتون بشید، میتوانید آموزش 0 تا 100 وردپرس رو بصورت رایگان در سایت ما ببینید، چون از این روش (سرور محلی) برو روی کامپیوتر خود میتونید یک سایتی رو بارگزاری کنید و پس از انجام تغییرات در سایت خود اونرو به یک سرور واقعی انتقال بدید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *