در این پست در سایت نیک98 قصد داریم شمارا با کدهای جالب و کاربردی موبایل (هم اندروید و هم آیفون) آشنا کنیم!

باما همراه باشید

بازنشانی سیستم عامل

این کد که فقط در دستگاه های اندرویدی قابل اجرا میشود برای شما این امکان را فراهم میسازد که اگر میخواهید از حالت قبل یک گام فراتر بروید، با این کد میتوانید علاوه بر پاک کردن تنظیمات و اطلاعات، سیستم عامل دستگاه را هم از نو نصب کنید و نسخه های جدید اندرویدی که روی این دستگاه نصب شده است پاک میشود.

3855#*2767*

(حتما قبل از انجام این کار و شماره گیری این کد در صفحه تماس شرایط را بررسی کنید و یک بکاپ از فایل ها و اطلاعات مورد نیاز خودتون بگیرید.)

 

آنتن دهی بهتر

با استفاده از این کد در موبایل آیفون خود کیفیت آنتن دهی را بهتر کنید! این کد قابلیت EFR را فعالیت میکند، آنتن دهی و ارتباطات را در موبایل شما بهتر میکند اما عمر باتری موبایل شمارو کاهش میدهد.

3370#*

پس قبل از فعال کردن باید این را در نظر بگیرید که باتری موبایل شما زودتر از قبل کاهش خواهد یافت!  (با وارد کردن مجدد کد میتوانید این قابلیت را غیرفعال کنید)

همچنین مجموعه ترفندهای کاربردی اندروید قسمت یک را بخوانید

شماره مرکز خدمات

کاربران آیفون میتوانند با شماره گیری  این کد شماره مرکز خدمات اپراتور خود را به راحتی پیدا کنند

7672#*#5005*

این کد نیاز کاربران آیفون برای یافتن شماره را از منابع دیگر مانند اینترنت رفع میکند.

خاموش کردن فوری

با استفاده از این کد گوشی اندرویدی خود را بدون استفاده از منوی پاور خیلی سریعتر از قبل خاموش کنید.

*#*#7594#*#*

زمانی که در تلفن های اندرویدی برای خاموش کردن دستگاه دکمه پاور را نگه دارید، منویی با گزینه های مختلف مانند حالت پرواز و سایلنت ظاهر میشود، با استفاده از این کد کارکرد دکمه پاور را تغییر میدهید و باعث میشود با فشار دادن دکمه، دستگاه فورا خاموش شود.

همچنین مجموعه ترفندهای کاربردی آیفون قسمت یک را بخوانید

اطلاعات سیگنال وای فای

قابلیت جالب دیگری که در اختیار کاربران آیفون قرار دارد، نمایش اطلاعات سیگنال

*3001#12345#*

نمایش گرافیکی آنتن همیشه دقت لازم را ندارد و برای مشاهده آنتن دهی به صورت عددی در آیفون، باید ابتدا کد بالارا وارد کنید. بعد از وارد کردن کد دکمه پاور را تا نمایش گزینه خاموش کردن فشار دهید سپس آنرا رها کرده و دکمه هوم را فشار دهید، اکنون میزان سیگنال موجود را به صورت عدد DBA مشاهده میکنید، به یاد داشته باشید که ضعیف ترین سیگنال موجود 140- و بهترین سیگنال عدد 40- است و برای خروج از حالت عددی، همان کد را وارد کرده و دکمه هوم را فشار دهید.

ارجاع به صندوق

با این کد کاربردی تماس های خودرا مستقیم به صندوق صوتی آیفون خود ارجاع دهید.

#21#*

ممکن است در بعضی مواقع نخواهید به تماس ها پاسخ دهید، دلیل این امر نیز احتمالا نیاز به تنهایی و یا تمرکز روی کار مهم تری است و تماس های مکرر حواستان را پرت میکنند، در چنین شرایطی کاربران آیفون میتوانند با فعال کردن قابلیت انتقال تماس از طریق دستور روبرو تمام تماس های ورودی را مستقیما به صندوق صوتی ارجاع دهند و با شماره گیری دوباره کد مذکور این ویژگی لغو میشود.

برای امتیازدهی به این پست کلیک کنید!
[مجموع: 0 میانگین: 0]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *