پس از گذراندن یک سری آزمایش های بحرانی در آزمایشگاه پیشرانۀ جت ناسا، هلیکوپتر مریخ آژانس فضایی آماده پرواز به سیاره سرخ است.
MiMi Aung، مدیر پروژه مریخ هلیکوپتر، در یک نشست خبری گفت: “دفعه بعد که پرواز کنیم، قطعا ما در مریخ پرواز می کنیم.”
پروژه هلی کوپتر مریخ به عنوان یک تظاهرات تکنولوژی طراحی شده است که نشان می دهد چگونه یک وسیله نقلیه پرنده می تواند در یکی از نزدیک ترین همسایگان ما انجام شود.تا به امروز، ناسا سطوح مریخ را با rover ها بررسی کرده است – Spirit و Opportunity ، دوقلوهایی که با عزت از دست رفته اند، و آخرین کنجکاوی خود را انجام دادند – به همین دلیل این گزینه میتواند برای فرستادن به آسمان روش کاملاجدیدی برای کشف دشت های مرده مریخ باشد.

رسیدن به پرواز روی زمین به اندازه کافی سخت بود. رسیدن به آن در یک سیاره دیگر، 90 تا 640 میلیون مایل (تقریبا 55 تا 400 میلیون کیلومتر)، چالشی دیگر است. فضای مریخ بسیار نازکتر از زمین است و این سیاره به دماهای یخ زده منتهی میشود که میتواند الکترونیک حساس را از بین ببرد. برای اطمینان از اینکه هلیکوپتر می تواند با این شرایط مقابله کند، ناسا آن را به تعدادی از آزمون های دقیق اعمال کرده است.

کدهای کاربردی و جالب موبایل

 

ناسا برخی از شرایطی را که هلیکوپتر در هنگام فرود بر روی مریخ پیدا می کند، جمع آوری کرد و اطلاعات مربوط به عملکرد آن را برای اولین بار پرواز تاریخی خود را تغییر داد.

mars chooper - هلیکوپتر فضاپیما

Aung گفت: “برای اولین پرواز در مریخ، با بیش از 75 دقیقه زمان پرواز با یک مدل مهندسی که تقریبا نزدیک هلیکوپتر ما بود، وارد شدیم.”

صداهای خارج از جو زمین

 

در شبیه ساز فضایی JPL یک اتاق خلاء نیمه شلوغ به عنوان اتوبوس مدرسه ای; – این تیم یک فضای مریخی را ایجاد کرد و سپس هلی کوپتر را درون خود فرو برد. آنها همچنین یک گرانش مصنوعی را ایجاد کردند که با آنچه که هلیکوپتر در مریخ بوجود می آورد، با ایجاد یک سیستم بارگیری جاذبه، هماهنگ شده است.

تست “هلی کوپتر تنها به ارتفاع 2 اینچ (حدود 5 سانتیمتر) رسید، اما این همه چیزی بود که لازم بود تا تأیید کند که می تواند کارش را به هنگام رسیدن به مریخ انجام دهد. یک تست دوم، هلیکوپتر برای یک دقیقه کامل به پرواز در آمد. بدیهی است که این تیم با توجه به اینکه هلی کوپتر در حال رسیدن به پرواز است بسیار هیجان انگیز است.

این تست ها راه را برای این هلی کوپتر که اولین بار هست که به سیاره سرخ پرواز می کند، زمانی که آن را با ردیاب مریخ بعدی ناسا در سال 2020 راه اندازی می کند. هنگامی که آن با ناوشکن بعدی مریخ ناسا در سال 2020 راه اندازی می شود. انتظار می رود که در فوریه سال 2021، به سطح مریخ برسد ، در حال حاضر نام این هلیکوپتر، rover ، است.

 

برای امتیازدهی به این پست کلیک کنید!
[مجموع: 0 میانگین: 0]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *